با سلام – با دوره دوم آموزش زبان برنامه نویسی جاوا در خدمت شما هستیم . با توجه به اینکه در دوره ی اول با مفاهیم زیادی روبرو شدید و با ساختار اصلی برنامه های زبان جاوا آشنا شدید از این دوره به بعد سعی خواهد شد به یک مبحث اختصاصی پرداخته شود .
با توجه به اینکه مفهوم ارث بری ، در بسیاری از مفاهیم پیش روی شما استفاده شده است و بسیاری از تلاشهایی که جاوا برای ساده تر شدن زبان برای برنامه نویسان کرده بدون فهم این مفهوم ، قابل استفاده نیستند ، بنابرین قبل از هرموضوع دیگری باید با این مفهوم به طور کامل آشنا شوید .

java یک زبان برنامه نویسی شی گرا است که حدود 20 سال پیش از جانب شرکت sun معرفی شد و بر طبق آمار رسمی هم اکنون به عنوان محبوب ترین زبان برنامه نویس ها شناخته شده است .این زبان ساختار کلی کدنویسی خود را از زبان ++c به ارث برده است .اما تفاوت های زیر منجر به پیشی گرفتن این زبان از رقیب ها شده است :

عدم وابستگی به پلتفرم : خاصیت Platform Independency منحصر به زبان جاوا می باشد . در واقع در این زبان شما تنها یک برنامه مینویسید و این برنامه قابل اجرا روی تمام پردازنده ها و سیستم عامل هایی است که ماشین مجازی جاوا بر روی آنها نصب باشد . بنابرین در صورتی که بخواهید برنامه ای را برای دو سیستم عامل مک و ویندوز بنویسید لازم نیست دوبار این کار را انجام دهید .
کدهای مطمئن و بدون خطا : این ویژگی را افرادی که قبلا با دیگر زبان های برنامه نویسی کار کرده اند ، به محض ورود به جاوا به راحتی درک خواهند کرد . کامپایلر زبان جاوا روی کدها بسیار سخت گیرانه عمل خواهد کرد .بنابرین شما در همان مقطع کد زنی بسیاری از خطاهایی که چه بسا در زبان های دیگر دردسر ساز میشد را رفع خواهید کرد .
صددرصد شی گرا : حتی اگر بخواهید یه برنامه ی hello world هم بنویسید باید حداقل یک کلاس داشته باشید .کلاس ها پایه ی شی گرایی اند.
اندروید : حمایت مالک سیستم عامل اندروید یعنی گوگل ، کارایی این زبان را چندین برابر کرده است .
اداره ی خودکار حافظه :اگر قسمتی از حافظه را به صورت موقت لازم دارید نگران پاکسازی آن نباشید . زباله جمع کن (garbage collector) در زبان جاوا به صورت اتوماتیک این کار را انجام خواهد داد .اگر شما خواستید یک قسمت خاص را زودتر تمیزکاری کند میتوانید صدایش بزنید ، اما اگر سرش شلوغ باشد خیلی حرف گوش کن نخواهد بود .

 دوره ی دوم برنامه نویسی جاوا به بررسی اساسی ترین مفهوم زبان جاوا می پرازد . فهم 70 درصد حجم کدهای جاوا منوط به درک شما از مفاهیم ارث بری خواهد بود . همچنین بدون فهم این موضوع شما توانایی استفاده ی مفهومی از بیش از 80 درصد امکانات زبان را نخواهید داشت .

با اینکه این مبحث ذاتا طولانی و حوصله سر بر می شود اما تلاش زیادی شده است تا به صورتی جذاب مباحث به شما تدریس شود .

آشنایی با انواع مباحث ارث بری ، آشنایی با کلاس های abstract و همچنین interface ها ، آشنایی با مفهوم Polymorphism ( چندشکلی ) .

توجه داشته باشید بسیاری از امکاناتی که زبان جاوا در اختیار قرار داده است بدون درک مفاهیم ارث بری قابل فهم و قابل استفاده برای شما نخواهند بود .

دانشجو ثبت نام کرد

  مجموعه آموزشی آسان یادبگیر


  مجموعه آموزشی آسان یاد بگیر در جهت کمک به دانشجویان عزیز در فراگیری نرم افزار های کاربردی رشته هایشان و همچنین حضور قوی در آزمون ارشد و یاد گیری دروس دانشگاهی در بهار سال 1394 تاسیس گردیده است . امیدواریم که قدمی کوچک در در جهت کمک به شما عزیزان برداشته باشیم.

  ارتباط با ما


  صفحه تماس با ما
  شماره تماس :
  9226686036(98+)
  9189247615(98+)
  9332304210(98+)
  ایمیل :
  courses@asanyadbegir.com

  ویژگی های مجموعه های آموزشی ما


  • آموزش های مقدماتی تا پیشرفته
  • انتقال مفاهیم به زبان ساده
  • اساتید مجرب و حرفه ای
  • مثال های متعدد و کاربردی
  • آموزش های کاربردی برای ورود به بازارکار
  • آموزش های تخصصی کنکور ارشد
  • یادگیری سریع ، آسان و ارازن

  فهرست صفحات


  صفحه اصلی
  همه دوره ها
  درخواست پروژه
  درخواست مشاوره
  تدریس خصوصی
  کلاس های عمومی
  صفحه تماس با ما
  top

  © تمامی آموزش ها به صورت تخصصی تولید مجموعه آسان یادبگیر می باشد و استفاده از آن در وب سایت های دیگر پیگرد قانونی در پی خواهد داشت.